Finał konkursu "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz"
W środę 13 maja 2026 roku zakończył się konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 26. Tygodnia Bibliotek.
Konkurs skierowany był do czytelników w wieku do 14 lat. Zadaniem konkursowym było przedstawienie w dowolnej formie plastycznej hasła tegorocznego Tyogdnia Bibliotek: "biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz".
W konkursie wzięło udział 49 osób – komisja konkursowa zaprosiła na podium aż 10 uczestników, a kolejnych 10 otrzymało wyróżnienia. Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkotykowych i Uzależnień Behawioralnych oraz wsparciu Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Gminy Błonie nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
Lista laureatów:
I miejsce:
- Helena Kozłowska
- Natalia Woźniak
- Regina Drapińska
II miejsce:
- Julita Kołodziejczyk
- Irena Skóra
- Weronika Głowacka
III miesjce:
- Aleksandra Martyniuk
- Leon Szathmari
- Matylda Ratajczyk
- Oliwia Kacprzak
Wyróżnienia:
- Hanna Grzechocka
- Barbara Romaniak
- Hanna Szathmari
- Alicja Michalczyk
- Barbara Zając
- Bartosz Romaniak
- Malwina Majewska
- Kajetan Oliwa
- Wojciech Badora
- Nela Korczak



